--2.kolo SONC--

Dawn-životopis

5. května 2008 v 18:03 | Spuffy |  Dawn
Dawn Summers
Dawn byla mladší sestrou Buffy a zároveň mystickým klíčem. Objevuje se jako 14-i letá a má upravenou paměť. Klíč je starý a neutrální. Psala si deník a neustále stěžovala, že je její život po boku Přemožitelky hrozný. Dawn hodně přilnula k Joyce - tedy své "matce" .

Po její smrti byla Dawn hodně nešťastná, ale ze všeho se dostala. Nepříjemnou událostí v jejím krátkém lidském životě bylo také zjištění co je zač. Myslela si, že je pouze věc, ale Buffy ji ujistila, že je skutečná Summersová. Buffy ji chránila před bohyní Glorií, která chtěla klíč použít k otevření brány do své dimenze a ke zničení světa. Buffy za svou sestru položila život a tím ji zachránila (ostatně i svět).
Po "vzkříšení" Buffy ji Dawn přivede domů a postará se o ni. Jejich společné vztahy se docela urovnaly. Dawn si dokonce našla chvilkovou lásku - upíra, kterému darovala svůj první polibek. Šla prostě ve šlépějích své sestry. Počátkem 7. série nastoupila Dawn na novou Sunnydaleskou střední, kde si našla pár přátel a také zlo - zlo, které nikdy neopustilo Bránu pekla. Společně se sestrou také bojovali o přízeň Dawnina spolužáka, který byl očarovaný. Koncem sedmé série přišla neshoda při boji proti tomu prvnímu a Dawn vyhodila Buffy z domu, ale ta se stejně zanedlouho vrátila.
V závěrečném boji Dawn přežila a spolu se setrou se odstěhovala do Říma najít klid.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama