--2.kolo SONC--

Sarah-životopis

19. května 2008 v 20:43 |  SMG-život
Sarah Michelle Gellar
datum narození: 14. dubna 1977
místo narození: New York City
výška: 160 cm
oči: zelené
vlasy: tmavě hnědé
Životopis:
Sarah začala svoji hereckou kariéru již ve čtyřech letech, právě když jedla v místní restauraci ji objevil jeden agent. O tři týdny později měla první práci v televizním filmu "An Invasion of Privacy" (1983). Také si v tomto věku zahrála v reklamách pro Burger King a McDonalds "The Battle of the Burgers". V roce 1984 se její rodiče rozvedli. Ve stejný rok se objevila jako Philova dcera ve filmu "Over the Brooklyn Bridge".

V průběhu několika následujících let dostávala několik menších rolí ve filmech i v televizi. První velký zlom přišel v roce 1993, když si zahrála v roli Kendall Hartové ve televizním seriálu "All my children", kde působila 2 a půl roku. Za tuto roli byla v roce 1994 nominovaná a v roce 1995 již obdarována cenou Emmy v kategorii "Younger Leading Actress".

Druhý významný zlom přišel, když dostala roli Buffy v seriálu Buffy, přemožitelka upírů "Buffy the Vampire Slayer". Nejprve se Warner Brothers rozhodlo natočit jen 13 dílů, ale kvůli velkému úspěchu se natočilo dalších 22 dílů. Díky bojovým scénám v seriálu se naučila Tae Kwon Do a Kickbox. Tento seriál odstartoval kariéru Sarah k větším filmovým rolím.

Hned v roce 1997 si zahrála vedlejší roli Helen Shivers ve filmovém thrilleru Tajemství loňského léta "I Know What You Did Last Summer" , Kde cestou z párty čtveřice teenagerů autem srazí rybáře, který se jim přesně za rok začne mstít. Následovala další vedlejší role ve filmu Vřískot 2 "Scream 2", kde si zahrála po boku Davida Arquetteho, Neve Campbell a Courteney Cox.

V romantickém dramatu Velmi nebezpečné známosti "Cruel Intentions" (1999), konečně dostala hlavní roli po boku Ryana Phillippa a Reese Witherspoon. Za tento film získala honorář 500 000 dolarů a za jednu roli v seriálu "Buffy, přemožitelka upírů" si vydělala 75 000 dolarů. V dubnu roku 2001 se zasnoubila s Freddiem Prinzem Jr.
Sarah Michelle Gellar je v současnosti jedna z nejúspěšnějších mladých hereček, alespoň podle úspěchu filmů, které natáčí. Jde především o "lehčí žánry" teenagerských hororů a komedií: Vřískot 2 , kde si zahrála malou roličku zavražděné studentky a novější Nenávist, kterou jsme mohli i my sledovat nedávno v televizi, vydělaly oba přes 100 milionu dolarů. Tajemství loňského léta za nimi zdaleka nezaostává, stejně jako komedie Scooby Doo 1 a 2.

Zajímavosti, drby

Sarah ráda bruslí na ledě i na in-linech, lyžuje na vodních lyžích a občas se chodí potápět k útesů.
Je jedináček a považuje se za workholika.
Její oblíbené jídlo je sushi.
Od roku 2002 je vdaná za Freddieho Prinze Jr. Její svatební šaty byly navrženy Verou Wang.
Je dobrá kamarádka Britney Spears.
Její oblíbená země je Japonsko.

Výroky

"Nikdy nevíte, čeho jste schopní, dokud to nezkusíte."
10 zajímavostí o S.M.G.
1)Tři roky závodně bruslila a byla třetí na oblastní soutěži na New York Sate.
2)Původně měla hrát v seriálu Buffy, přemožitelka upírů Cordelii, ale všechno dopadlo jinak.Sarah získala v roce 1996 hlavní roli , díky které se proslavila po celém světě.O roli Buffy se se mimochodem ucházely např.Charisma Carpentar (Cordelia),Elisabeth Anne Allen (Amy,čarodějka), Mercedes McNab (nafoukaná fiflenka Harmony), Julie Benz (Darla, upírka Která proměnila Angela v upíra), a také hollywoodské krásky Selma Blair a Katie Holmes.
3)Kvůli seriálu se naučila tea know do a kickbox.Ovšem jak sama říká dnes tato bojová umění využívá jen zřídka:)))
4)Hereckou kariéru začala už ve 4 letech, kdy ji v místní restauraci objevil producent.O tři týdny později byla obsazena do svého prvního filmu, An Invasion of Privacy.
5)Natočila přes 100 reklam.
6)V hororu Tajemství lonského léta si zahrála se svou kamarádkou Jennifer Love Hewitt.
7)Před několika lety podepsala smlouvu s Maybeline a stala se hvězdou první velikosti po celém světě.
8)Ráda se účastní charitativních akcí.Nedávno byla aukce na boj s henofilii.Do ní dala svoje džíny , ve kterých byla na předávání různých cen a ty byly vydraženy za 86 000 korun!!!
9)Sarah souhlasila také s natáčením pokračování hororu The Grudge 2 , kde si krátce zahraje roli z prvního snímku , aby předala poselství nové hlavní hrdince...
10)V thrileru The Return bude hrát mladou ženu, která ve svých snech vidí vraždu spáchanou před 25 lety!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama